TvorBA logo white

FESTIVAL NEPROFESIONÁLNEHO UMENIA

24. – 26. október 2019

Bratislava-Staré Mesto

O festivale

TVOR•BA pre radosť z tvorivosti

Multižánrový festival, na ktorom sa stretávajú najlepší neprofesionálni umelci Slovenska

 

Priestor pre umenie, vzájomné inšpirácie a radosť z tvorivosti prináša do Bratislavy festival Tvor•BA. Jeho súčasťou sú workshopy, tvorivé dielne, koncerty, výstavy, filmové projekcie, divadelné a folklórne predstavenia, kde sa prezentujú víťazi celoštátnych súťaží vyhlasovaných Národným osvetovým centrom. Tvor•BA je pre všetkých, ktorí majú radi umenie a tiež pre všetkých tých, ktorí majú talent a chuť robiť umenie.

 

Dajte sa na Tvorbu a zažite s nami radosť z tvorivosti!

 

Súťaže vyhlasované v roku 2020

Zoznam celoštátnych postupových súťaží, ktoré Národné osvetové centrum vyhlási v roku 2020...

Víťazi celoštátnych kôl, spojte sa!

Rozhovor Mateja Feldbauera s programovou garantkou festivalu TVOR•BA Tatianou Šiškovou pre Blog BKIS z 21. 10. 2019.

Rozhovor v RTVS

Rozhovor o festivale Tvor•BA s programovou garantkou festivalu Tatianou Šiškovou v Rádiu Regina dňa 18. 10. 2019.

Festival neprofesionálneho umenia Tvor•BA 2019

24. - 26. októbra 2019

Miesta konania

Národné osvetové centrum
V-klub
Divadlo Malá scéna STU
Univerzitná knižnica v Bratislave
Kino Lumière
Konzervatórium Bratislava

Program festivalu

Š T V R T O K 24. október 2019
9:00
Divadlo Malá scéna STU

Hlavne ochotne I
MoDRé TRaKy – Zhavranení

detské divadelné predstavenie
detail
10:30
V-klub

HviezdaSlov I

program umeleckého prednesu detí
detail
12:30
NOC – Malá sála

Remix & recycle – Nové filmy zo starých záberov

prednáška o found footage filmoch
detail
12:00
V-klub

Od textu k prednesu

tvorivý seminár k metodike pedagogickej práce s detským recitátorom
detail
14:00
NOC – Malá sála

Film a politika – Ideológia a propaganda v slovenskom filme 1939-1989

prednáška
detail
14:30
V-klub

Píš, ako počuješ?

workshop tvorivého písania dramatických textov
detail
15:00
Univerzitná knižnica v Bratislave

Vymaľované!

vernisáž výstavy výtvarného umenia
detail
17:00
Kino Lumière

Strihnime si!

filmové projekcie
detail
19:00
Námestie SNP

Z toho sa nevykrútiš!

tanečný workshop
detail
20:00
V-klub

Cloníš mi!

vernisáž fotografickej výstavy
detail
21:00
V-klub

Ladíme si, to si píš!

hudobno-literárny večer
detail
P I A T O K 25. október 2019
9:00
Divadlo Malá scéna STU
toto predstavenie je už plné

Hlavne ochotne II
Materinky – Pinocchio

divadelné predstavenie pre deti
detail
9:00
Námestie SNP

Ľudia a architektúra

kresliarsky mestský plenér
detail
10:00
V-klub

Spievaj, ako máš

workshop hlasovej výchovy zborových spevákov
detail
10:00
NOC – Malá sála

Ako na neprofesionálne umenie?

interaktívny workshop o podpore umenia
detail
12:30
Divadlo Malá scéna STU

Hlavne ochotne III (15)
Drim – Za veľkým zošitom

divadelné predstavenie mladých
detail
14:00
NOC – Malá sála

Kultúrne dedičstvo optikou súčasného umenia

participatívny intermediálny workshop
detail
16:30
V-klub

HviezdaSlov II

program umeleckého prednesu dospelých a divadla poézie
detail
19:00
Divadlo Malá scéna STU

Hlavne ochotne IV (18)
DISK – Obolus

divadelné predstavenie
detail
20:30
V-klub

Takú ešte nehrali!

interaktívny folklórny program spojený so školou tanca a ľudovou zábavou
detail
S O B O T A 26. október 2019
9:00
V-klub

Ticho! Alebo nie?

interaktívny workshop o filmovej hudbe
detail
10:00
NOC – Malá sála

Financie pre umenie – hľadanie nových zdrojov

workshop
detail
10:35
V-klub

Zvukové kulisy

prednáška o autorskej hudbe v divadle a vo filme
detail
12:30
V-klub

Fragmenty z dedičstva

výtvarný workshop
detail
13:00
NOC – Malá sála

Mikropoviedka – brána do krátkych próz

literárny workshop
detail
13:00
Koncertná sieň Eugena Suchoňa, Konzervatórium Bratislava

Ladíme si I

koncert speváckych zborov
detail
14:30
Divadlo Malá scéna STU

HviezdaSlov III
Únikový východ – Umelec pod vankúšom

divadlo poézie
detail
17:30
V-klub

Ladíme si II

koncert dychových hudieb
detail
20:00
Divadlo Malá scéna STU

Vytvorené

slávnostný galaprogram spojený s odovzdávaním ocenení osvetovým pracovníkom
detail

Počas celého podujatia

Cloníš mi! • fotografická výstava • V-klub

Vymaľované! • výstava výtvarného umenia • Univerzitná knižnica v Bratislave

Street dokument – poetika detailu (poetika blesku) • fotografický workshop • NOC

Zo starých filmov nové • filmový workshop • NOC

LEGENDA

hlavný program
sprievodný program

Zmena programu vyhradená!

Galéria 2019

Deň I.
Deň II.
Štvrtok 24. 10. 2019
Piatok 25. 10. 2019
Sobota 26. 10. 2019

Organizátor

Národné osvetové centrum
Ministerstvo kultúry SR

Spoluorganizátori

Partneri

Projekt podporila

Kontakt

Národné osvetové centrum

Námestie SNP č. 12

812 34 Bratislava

tvorba@nocka.sk

+421 918 817 142