Tlačová správa

Festival neprofesionálneho umenia
TVOR•BA
1. – 6. DECEMBER 2020

Bratislava 19. novembra 2020 – Festival TVOR•BA opäť prinesie priestor pre umenie, vzájomné inšpirácie a radosť z tvorivosti. Tento rok sa výnimočne uskutoční online na začiatku decembra. Program festivalu nájdete na www.tvor-ba.sk.

Sezóna súťaží neprofesionálneho umenia prebehla v tomto roku v „polovičnej forme“, preto aj program festivalu bude v porovnaní s predošlými ročníkmi trochu iný. Hlavne vizuálny a osvetový. Do virtuálneho priestoru sa presunú diela najlepších výtvarníkov, filmárov i fotografov.

Celý festival bude možné sledovať bez poplatkov, online na webovej stránke festivalu TVOR•BA www.tvor-ba.sk a facebookovom profile Festival Tvor•BA https://www.facebook.com/festivalTvorBA. Záznamy všetkých live streamov budú dostupné počas celého festivalu aj na YouTube kanáli Národné osvetové centrum official https://lnk.sk/agxr.

Pre výtvarníkov sa uskutočnia workshopy a webináre zamerané na tvorbu autorskej knihy, využitie náhody v procese tvorby výtvarných diel, ale aj komentovaná prehliadka k neexistujúcej výstave.

Filmári sa dozvedia viac o práci s kamerou mobilného telefónu a fotografi budú diskutovať o súčasnej divadelnej fotografii a o rôznych prístupoch vo fotografickej tvorbe na tému rodina. Divadelníkom a recitátorom bude určený workshop o metódach, formách a princípoch tvorivej dramatiky a webináre o technike storytellingu a recitátorskej interpretácii. Literáti budú môcť zlepšiť svoje zručnosti na workshope tvorivého písania zameraného na dialóg. Folkloristom sú učené diskusie o tom, kde hľadať folklórny materiál, ako s ním pracovať, a takisto webinár zameraný na aktuálne metódy pedagogiky ľudového tanca. Pre spevácke zbory sú pripravené webináre o metodicko-didaktickej práci zbormajstra a o základoch kompozičnej práce pre zborovú hudbu.

Online TVOR•BA 2½ bude pre všetkých, ktorí majú radi umenie a tiež pre tých, ktorí sa chcú o ňom dozvedieť viac.

Festival TVOR•BA organizuje Národné osvetové centrum, štátna príspevková organizácia Ministerstva kultúry SR, ktorá podporuje rozvoj kultúrnych, osvetových a umeleckých aktivít v miestnych a regionálnych podmienkach.

Program a ďalšie informácie o festivale budú postupne uverejnené na www.tvor-ba.sk.

Národné osvetové centrum 
Námestie SNP č. 12 
812 34 Bratislava 
nocka@nocka.sk 
www.tvor-ba.sk