TVOR•BA 2024 Vizuál pre desktop
V. ročník multižánrového festivalu tvorivosti TVOR•BA sa ponesie v znamení hesiel udržateľnosť • kultúra • umenie. Pripravené sú pre vás divadelné predstavenia, premietania filmov, výstavy, koncerty, ale aj kreatívne workshopy a diskusie na tému udržateľnosti naprieč kultúrou.

Poďte s nami do divadla, na film, výstavu alebo koncert v bratislavskom Starom Meste. Festival TVOR•BA má pre vás pripravený aj bohatý sprievodný program, počas ktorého sa dozviete viac o udržateľnosti v kultúre, zažijete víziu budúcnosti vo virtuálnej realite, zistíte, ako sa dá recyklovať literatúra, alebo objavíte eko fototechniky.

Od 14. do 16. marca ožije bratislavské Staré Mesto festivalom TVOR•BA. Návštevníci sa môžu tešiť napríklad na folklórny program Z najlepších v Divadle P. O. Hviezdoslava, filmové premietania pre deti aj dospelých v Kine Film Europe a v priestoroch NOC, oceňované divadelné predstavenia Ženba, Cholesterol alebo Daddy Freud v Teatro Colorato, divadle Ticho a spol. a Štúdiu L+S. Komorný sláčikový orchester Junior sa predstaví v Dome umenia a v Zrkadlovej sieni Primaciálneho paláca si návštevníci budú môcť vypočuť program zborového spevu Nox et musica prepletený umeleckým prednesom. Pre nadšencov literatúry je pripravený umelecký prednes detí v programe Ozveny Kubínaautorské čítanie nádejných slovenských autorov Ozveny Zvolena v kníhkupectve SLC.

Okrem bohatého hlavného programu sa návštevníci môžu tešiť aj na pestrý sprievodný program. Na workshopoch si môžu vyskúšať recykláciu pri výrobe bábok a ich animovanie, vyrobiť upcyklovanú peňaženku s PureLove, zistiť, ako možno zo starých tlačovín tvoriť literatúru, vyskúšať si eko fototechniky alebo si pozrieť film vo virtuálnej realite. Vo výstavných priestoroch Domu umenia bude výstava fotografií a umeleckých diel s názvom DO DÁTUMU ZATVORENIAvýstava partnerskej organizácie NIPOS z Česka pod názvom Blízko i daleko Večerná afterparty ponúkne hudobnú a tanečnú zábavu v legendárnom V-klube.

Multižánrový festival tvorivosti TVOR•BA je určený pre všetkých, ktorí umelecky tvoria, pre tých, čo majú radi umenie alebo sa o ňom chcú dozvedieť viac. Organizátorom festivalu je Národné osvetové centrum, štátna príspevková organizácia Ministerstva kultúry SR, ktorá podporuje rozvoj kultúrnych, osvetových a umeleckých aktivít v miestnych a regionálnych podmienkach.

Viac informácií o festivale, podrobný program a ďalšie zaujímavostí nájdete na webovej stránke www.tvor-ba.sk, na sociálnych sieťach festivalu a vo festivalovej aplikácii.